Αλέξανδρος, 28 ετών και Γιώτα, 26 ετών. Ο Αλέξανδρος είναι από την Θεσσαλονίκη. Η Γιώτα αν και γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη κατάγεται από την Κρύα Βρύση, ένα μικρό χωριό στα Γιαννιτσά. Οι δυο τους γνωρίστηκαν πριν από τρία χρόνια στο μπαράκι όπου εργαζόταν ο Αλέξανδρος και από τότε έχουν γίνει αχώριστοι. Τα τελευταία δύο χρόνια ζουν στην Αθήνα. Η Γιώτα είναι φωτογράφος και ο Αλέξανδρος εργάζεται ως μπάρμαν και διοργανωτής συναυλιών, ενώ παλιότερα είχε ασχοληθεί και με το θέατρο. Και οι δύο προσεγγίζουν με χιούμορ τα πάντα στη ζωή. Πολλές φορές τους ξεφεύγουν ποντιακές ή «θεσσαλονικιώτικες» εκφράσεις και αυτό γίνεται αφορμή για μεγαλύτερα πειράγματα.