Αθλητικά

22 Δεκεμβρίου 2019 08:36

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδηγεί τους Μπακς με νέο triple double

Διάβασέ μου το...

Ο Giannis πέτυχε το 17ο triple double της καριέρας του στο ΝΒΑ και το πρώτο με αντίπαλο τους Νικς μετά από 23 αναμετρήσεις με την ομάδα της Νέας Υόρκης.

-

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο συνεχίζει... τα δικά του στον «μαγικό κόσμο» του ΝΒΑ. Σε μόλις 26 λεπτά συμμετοχής, ο Ελληνας άσος σημείωσε 22 πόντους, μάζεψε 11 ριμπάουντ και «μοίρασε» 10 ασίστ, οδηγώντας τους Μπακς σε μία άνετη νίκη μέσα στην Νέα Υόρκη επί των Νικς με 123-102.

Τα «ελάφια» βελτιώθηκαν αισθητά στην αμυντική λειτουργία, ενώ αυτό, ήταν το τρίτο triple double του Αντετοκούνμπο στο εφετινό πρωτάθλημα, με τους Μπακς να φθάνουν τις 20 νίκες στα τελευταία 21 ματς και να βελτιώνουν τον μέχρι τώρα απολογισμό τους σε 26 νίκες και μόλις τέσσερις ήττες.

Συμμετοχή στην σπουδαία νίκη των Μπακς, είχε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος βρέθηκε στο παρκέ για επτά λεπτά, προσθέτοντας τέσσερις πόντους και δύο ασίστ στην στατιστική της ομάδας από το Μιλγουόκι.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Κρις Μίντλεντον με 23 πόντους, ενώ από τους γηπεδούχους, ξεχώρισε ο Τζούλιους Ραντλ με 20 πόντους και οκτώ ριμπάουντ.