Οι “κόκκινοι” πέρασαν νικηφόρα από την έδρα της Σαουθάμπτον, διπλασιάζοντας τις νίκες τους στο ξεκίνημα της Premier League.

-

Το “δύο στα δύο” στο ξεκίνημα της φετινής Premier League πανηγύρισε η Λίβερπουλ στην έδρα της Σαουθάμπτον.

Μετά την κατάκτηση του ευρωπαϊκού Super Cup κόντρα στην Τσέλσι, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ πήρε το “τρίποντο”, έστω κι αν στο τέλος αγχώθηκε.

Οι “κόκκινοι” προηγήθηκαν με γκολ του Μανέ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο Φιρμίνο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 71ο λεπτό.

Όσο πλησίαζε όμως το τέλος της αναμέτρησης, η Λίβερπουλ έδειξε σημάδια κούρασης. Η Σαουθάμπτον το εκμεταλλεύτηκε και με τον Ινγκς μείωσε σε 2-1 στο 83΄, αλλά δεν κατάφερε να φθάσει στην ισοφάριση.