Αθλητικά

21 Ιουλίου 2019 19:17

“Μαγικό” γκολ του Κέιν από την σέντρα του γηπέδου (βίντεο)

Διάβασέ μου το...

Με ένα γκολ του Χάρι Κέιν, το οποίο σπάνια βλέπουμε στα γήπεδα, η Τότεναμ επικράτησε της Γιουβέντους με 3-2 σε φιλικό παιχνίδι.

-

Με ένα εντυπωσιακό γκολ του Χάρι Κέιν από το κέντρο του γηπέδου, η Τότεναμ επικράτησε της Γιουβέντους με 3-2 σε φιλικό παιχνίδι.

Η ομάδα του Λονδίνου με γκολ του Χάρι Κέιν στις καθυστερήσεις πήρε τη νίκη, στο πρώτο ματς του Μαουρίσιο Σάρι στον πάγκο της πρωταθλήτριας Ιταλίας. Η Τότεναμ προηγήθηκε με γκολ του Λαμέλα (31'), και η ιταλική ομάδα πήρε στη συνέχεια την πρωτοπορία στο σκορ με τέρματα των Ιγκουαΐν (56') και Κριστιάνο Ρονάλντο (60'), για να ισοφαρίσει στο 65ο λεπτό η αγγλική ομάδα με τον Λούκας Μόουρα και να πάρει τη νίκη με τον Κέιν στο τέλος του αγώνα.

Λίγα λεπτά μετά τη λήξη του αγώνα, ο αθλητής κοινοποίησε το βίντεο στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram γράφοντας «Χαίρομαι που επέστρεψα».