Αθλητικά

03 Ιουνίου 2019 23:00

Δυσκολεύτηκε, αλλά “σκούπισε” το Περιστέρι ο Παναθηναϊκός

Διάβασέ μου το...

Μαχητικοί οι γηπεδούχοι, έβαλαν δύσκολα στους “πράσινους”, αλλά λύγισαν στο φινάλε.

-

Σκούρα τα βρήκε για περίπου 35 λεπτά ο Παναθηναϊκός στην έδρα του Περιστερίου, αλλά τελικά βρήκε τις λύσεις για να φθάσει στην επικράτηση και να “σκουπίσει” τη σειρά των ημιτελικών (3-0), παίρνοντας το εισιτήριο της πρόκρισης για τους τελικούς της Α1 μπάσκετ.

Ο Ματ Λοτζέσκι, με καθοριστικά τρίποντα στην τελευταία περίοδο, βοήθησε τους “πράσινους” να πάρουν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 36-40, 56-55, 75-82

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Περιστέρι (Πεδουλάκης): Σκορδίλης 10, Βασιλόπουλος 8, Γκρέι 11, Καράμπελας 6, Φλέμινγκς 10, Αγραβάνης, Μπέντιλ 21, Ντάνιελ 9, Κάλαχαν, Σμιθ.

Παναθηναϊκός (Πιτίνο): Παπαγιάννης 4, Παπαπέτρου 11, Καλάθης 11, Τόμας 7, Κιλπάτρικ 6, Λοτζέσκι 22, Γκιστ 6, Μήτογλου 4, Αντετοκούνμπο 2, Λάνγκφορντ 9.